Основні характеристики шпалер для різних кімнат та приміщень

Мабуть, важко знайти будинок чи квартиру, в яких стіни не були б обклеєні шпалерами. Рано чи пізно всі власники житла вирішують щось змінити та вдаються до застосування шпалер.

Популярність шпалер як оздоблювального засобу тільки зростає і їхня популярність легко зрозуміла:

•порівняно прийнятна ціна; 

•безмежний вибір малюнка;

•широка гама кольорів та відтінків; 

•різні основи (вініл, склобої та інше);

•простість у застосуванні; 

•великий експлуатаційний період.

Нюанси для вибору шпалер для квартири або будинку

Безумовно, шпалери за кольором повинні збігатися із загальним колірним тлом меблів і не виступати яскравою контрастною плямою. Якщо квартира однокімнатна, то краще зупинити вибір на шпалерах нейтральних тонів, а ось для багатокімнатного житла краще вибрати шпалери однакового кольору та малюнка. Можна використовувати шпалери з одним малюнком, але різних за кольором.

Вибирати шпалери необхідно з урахуванням тієї зони, в якій шпалери будуть наклеєні, оскільки не всі види шпалер гармонійно виглядають у тих чи інших кімнатах.

Передпокій або коридор найкраще обклеювати шпалерами теплих відтінків, що імітують цегляну кладку або каміння. Не слід обклеювати стіни передпокою текстильними шпалерами, а ось паперові, вінілові шпалери, а також склошпалери відмінно підійдуть для цієї зони.

Кухня – зона підвищеного ризику: вологість через випаровування, дим при процесі приготування їжі та інші неприємні моменти. Тому вибрати варто вінілові та натуральні шпалери, а ось текстильні та паперові шпалери швидко зіпсуються.

До речі, на кухні шпалерами обклеювати лише три стіни, а четверту стіну краще викласти керамічною плиткою (це зона, в якій знаходяться плита, раковина).

Для спальні підійдуть усі типи шпалер, окрім склошпалер. Не підійдуть склошпалери для дитячої кімнати; не варто прикрашати стіни кімнати для маленьких та текстильних шпалер.

Ванна кімната в жодному разі не повинна бути обклеєна паперовими, текстильними та натуральними шпалерами, оскільки вони чутливі до вологи.

Гостина та робочий кабінет – кімнати, в яких можна сміливо застосовувати будь-який тип шпалер, головне – поєднання за кольором з меблями.

На якій основі вибирати шпалери та які надійніші в експлуатації

На сьогоднішній день виробники пропонують широкі варіанти основ для шпалер і кожен вид основи має свої позитивні та негативні моменти.

Склошпалери є сучасним типом шпалер, але вони не зовсім підходять для будинку, оскільки мають обмежену колірну палітру, хоча їхня гідність – простота в обклеюванні та догляді, а також пожежостійкість.

Шпалери з натуральною основою (з бамбука, пробки або очерету) є екологічно чистими та безпечними. Їх переваги – здатність дезінфікувати повітря та високі звукоізоляційні властивості.

Текстильні шпалери додадуть кімнаті нальоту вишуканої шляхетності, але вони вимагають ретельного та дбайливого догляду. Вони легко схильні до вологи та сонячного світла, стирання та інших типів впливів.

Вінілові шпалери відрізняються стійкістю до прямого сонячного кольору, вологи, а ще вони прості у догляді. Ці якості роблять їх популярними, тому вінілові шпалери можна зустріти в будь-якому будинку або квартирі.

Вибираємо малюнок шпалер

Малюнок шпалер відтінюють деякі особливості приміщення та створюють певний настрій. Для маленьких кімнат більше підходять шпалери з дрібним та нечітким візерунком, вони оптично збільшують кімнату. Великі кімнати можна обклеїти не контрастними шпалерами з великим малюнком. Низькі кімнати, обклеєні шпалерами з вертикальним малюнком, виглядають вищими. У маленьких високих кімнатах рекомендується клеїти шпалери з горизонтальним малюнком. Вони змушують здаватися приміщення нижче.