Як збудувати будинок взимку

При будівництві власного будинку завжди хочеться побудувати його якнайшвидше, але потрібно враховувати багато моментів і нюансів. Раніше цей процес затягувався на роки, особливо у північних районах, де сумарна кількість теплих днів не перевищує 100.

Адже на зиму будівництво зазвичай «заморожувалося» і всі будівельні процеси зупинялися до повернення тепла. Але прогрес не стоїть на місці.

Сьогодні, завдяки вдосконаленим технологіям та новим будівельним матеріалам, можна продовжувати зведення будинку та взимку. Щоправда, говорити про економічність деяких видів робот у цьому випадку не доводиться.

Навіть незважаючи на здешевлення деяких будівельних матеріалів та падіння ажіотажу серед будівельних бригад, у холодну пору року у кілька разів збільшуються витрати на забезпечення теплових умов як для конструкцій будинку, так і для робітників. Але при дотриманні всіх рекомендацій та з урахуванням усіх нюансів таке будівництво цілком можливе.

Щоправда, є технологічні процеси, які все ж таки бажано закінчити до настання стійких морозів. Стосується це насамперед земляних робіт. Тут потрібно враховувати перший нюанс, і він відноситься до типу ґрунтів на будівельній ділянці.

Риття котловану та траншей.

Якщо грунт незв’язний або малозв’язний, наприклад, піщаний, гравявий або щебенистий, то земляні роботи в таких грунтах можна проводити і холодну пору року. Такий ґрунт добре ущільнюється і дає меншу усадку.

А ось глинисті та суглинисті ґрунти необхідно розробляти до настання негативних температур, тоді не доведеться відігрівати ділянку за допомогою багать для того, щоб вирити котлован. Також слід враховувати рівень залягання ґрунтових вод та глибину промерзання.

Чим більше води в ґрунті, тим більше він піддається промерзанню. Але якщо все-таки довелося робити влаштування фундаменту взимку, то для успішного проведення земляних робіт необхідно або скористатися спеціальною землерийною технікою, або гріти землю за допомогою вогню.

Бетонні роботи в зимовий час

Бетонні роботи взимку також повинні відбуватися за певних умов. Відомо, що заливка фундаментів та цементних стяжок потребує дотримання температурного режиму. При мінусовій температурі вода за всіма законами фізики розширюється, і вся робота в такому разі йде нанівець.

Якщо температура опустилася до нуля, то в бетон слід додавати спеціальні добавки та пластифікатори, які знижують температуру, за якої вода починає кристалізуватися (фото нижче).

Без цих добавок бетон не досягне потрібних характеристик і перетвориться на пухку замерзлу масу.

Є ще один спосіб підігріву бетонної суміші – використання спеціальних електродів. Але цей метод, як і задіяння теплової гармати, досить енергоємний і застосовується для будівництва великих об’єктів або в окремих випадках.

Після заливки фундаменту потрібно ще якийсь час підтримувати температуру, необхідну для затвердіння бетону. Це можна зробити за допомогою покривних теплоізоляційних матеріалів – наприклад, мінеральної вати та руберойду або підручними засобами – поліетиленовою плівкою та соломою, тирсою або статевою.

Після досягнення бетоном своїх експлуатаційних властивостей можна приступати до цегляної кладки.

Кладка стін.

Цей процес будівництва стін можна проводити трьома методами: заморожуванням, підігрівом швів та застосуванням спеціальних пластифікаторів.

Перший метод використовується рідко і полягає він у замерзанні розчину при досягненні мінімально необхідної міцності. Робота при цьому ведеться попередньо нагрітим цементно-піщаним розчином, марки 100 – 150.

При подальшому відтаванні процес затвердіння триває. Але при нерівномірному розморожуванні можуть виникнути деформації, які послаблять кладку.