Монтаж плит перекриття

1) Трохи – трохи потрібної теорії.

Різновиди плит з яким ми найчастіше працюємо:

Плити бувають – багатопустотні панелі, шатрові панелі з ребрами по контуру у вигляді карниза (одна плита лягає на всю кімнату) і ребристі попередньо напружені плити довжина яких може бути від 9 до 15 метрів.

Дуже рідко використовуємо для перекриття шаруваті суцільні панелі.

Монолітні залізничні перекриття теж рідко використовуємо (в основному для некратностей), оскільки це вдвічі-втричі дорожче, ніж збірні багатопустотні перекриття і в кілька разів довше за часом.

Плитами можна перекрити поверх за один день, а монолітне перекриття може затягнутися на не визначений термін (вистав опалубку, пов’яжи арматуру, зали бетон, зніми опалубку тощо)

У цій статті ми розглянемо плити перекриття найпоширеніші та найбільш оптимальні – залізничні круглопустотні. Пустоти в плитах бувають різної форми овальні та неправильної форми:

Круглопустотні плити перекриття мають деякі переваги в порівнянні з іншими плитами, а саме:

– Шумоізоляція за рахунок порожнеч.

– Відносно невелика вага.

– Додаткова теплоізоляція за рахунок порожнеч та інше.

2) Як перерубати круглопорожню плиту легко і швидко.

Ви не повірите, але за допомогою брухту, болгарки та кулачка можна за 40 хвилин перерубати з/б круглопустотну плиту впоперек, шириною 1,2 метра. Ви скажете: “Навіщо мені треба рубати плиту, робити її меншою за довжину, якщо я можу замовити плиту будь-якої довжини?”.

Це, звичайно, абсолютно правильно, але не завжди так буває. Майже у всіх будинках, які ми зводили, доводилося дещо – де підрізати хоча б одну плиту.

Наприклад, щоб перекрити еркер необхідно робити залізничне монолітне перекриття над ним або підрізати круглопустотну плиту у формі трапеції.

Другий приклад вирізати той же люк у перекритті, щоб був лаз на горище. Або просто необхідно зменшити довжину з/б плити.

Резюме: дуже часто доводиться в залізничному перекритті де-не-де підрізати, прорізати і обрубувати.

 а) Рубаємо плиту впоперек.

Отже нам необхідно зробити ж/б плиту трохи коротшою. Плита лежить на підкладках землі. Зверху плити відзначаємо крейдою потрібний розмір. Зверху режим плити великою болгаркою, диском по бетону.

Нюанс: обов’язково відмітка крейди по плиті повинна збігатися з підкладкою під плитою (далі буде зрозуміліше).

Якщо, наприклад, необхідно відрізати півметра від круглопустотної плити, то ми відзначаємо півметра від краю, але перед цим при вивантаженні плити на землю ми заздалегідь поклали дерев’яну підкладку не на сам край, а також на півметра від краю

>

Якщо підкладка під плитою буде зміщена далі (не пів метра від краю, а 600 мм), то бетон “зализуватиметься” під час рубки плити.

Після того, як ми прорізали по крейді болгаркою, б’ємо кулачком по трубах (порожнечах) біля різу. Потрібно бити не по ребру, а в трубу. З 3 – 4 удари ви проб’єте трубу. І так пробиваємо усі труби кулачком.

Як говориться в народній приказці: “Краще один раз побачити, ніж сто разів почути і тисячу разів прочитати”, тому нижче в третьому розділі (як зробити люк у круглопустотній ж/б плиті) ви побачите у відео як легко пробиваються ж/ б плити.

Потім, коли труби пробиті б’ємо по ребру, тільки не зверху, а збоку. На той час швидше за все не потрібний шматок плити (півметра) під своєю вагою просів і ще полегшив роботу.

Коли труби пробиті, ребра збиті кулачком до діла приступає брухт. Ломом пробиваємо нижню частину труби та добираємось до робочої арматури. Арматуру очищаємо від бетону та перерізаємо її болгаркою з диском по металу.